Stacionárny bicykel Concept2 BikeErg je najnovším prírastkom v ponuke športových ergometrov spoločnosti Concept2. Je vybavený rovnakým zotrvačníkom a výkonnostným monitorom ako veslárske a lyžiarske trenažéry Concept2.

Stacionárny bicykel Concept2 BikeErg:

Vďaka zotrvačníku, ktorý využíva odpor vzduchu, je jazda na bicykli Concept2 BikeErg hladká a nehlučná a jej intenzita závisí od toho, ako silno pedálujete. Klapka odporu na zotrvačníku funguje rovnako ako prevodovka na bicykli a vďaka nej môžete regulovať pocit z jazdy. Na rozdiel od väčšiny stacionárnych bicyklov má Concept2 BikeErg aj spojku, vďaka ktorej funguje ako bežný bicykel. Keď prestanete pedálovať, zotrvačník sa bude síce naďalej točiť, ale pedále sa zastavia. 

Sofistikovaný výkonnostný monitor PM5 vám poskytne okamžitú spätnú väzbu o tréningu, pričom máte možnosť výberu zo širokej ponuky rôznych zobrazení a tréningov. Výkonnostný monitor je kalibrovaný, aby bola zaručená presnosť údajov, a preto si budete môcť priamo porovnať vaše dosiahnuté časy a vzdialenosti s inými ľuďmi a tiež zmapovať zlepšovanie svojho výkonu. Do monitoru PM5 urobila firma Ultraining s.r.o., ktorá je národným predajcom značky Concept2 na Slovensku, menu v slovenskom jazyku.

BikeErg vyvinula spoločnosť Concept2 s vyše 40-ročnými skúsenosťami vo výrobe inovatívnych, vysoko kvalitných produktov. Nezáleží na tom, o aký druh tréningu na stacionárnom bicykli máte záujem – či už je to zlepšenie kondície alebo príprava na ďalšiu súťaž, BikeErg Concept2 je pre vás ideálnou tréningovou pomôckou.

Na všetky kovové časti bicykla poskytujeme predĺženú záruku 5 rokov. 

Výkonnostný monitor PM5

Najnovší výkonnostný monitor PM5 pomáha odlíšiť Concept2 BikeErg od iných fitness zariadení, je sofistikovaný a zároveň je jeho použitie jednoduché. Umožňuje zaznamenanie presných údajov o tréningu. Môžete sledovať zlepšovanie svojho výkonu a porovnávať vaše výsledky s inými. Poskytuje údaje o tempe, počte otáčok za minútu (rpm), wattoch a kalóriách a ukladá ich automaticky buď do vnútornej pamäte alebo na USB flash disk.

Obsahuje Bluetooth ako aj ANT+ bezdrôtové pripojenie, čo umožňuje použitie väčšiny bezdrôtových pásov srdcovej frekvencie, rovnako aj bezplatného softvéru Concept2 ErgData, aplikácií tretích strán a pripojenie sa k online komunite. BikeErg nepožaduje vonkajší zdroj napájania. Monitor PM5 funguje s dvomi D cell (LR20) batériami a životnosť batérií sa predlžuje točením zotrvačníka pri tréningu.

Zotrvačník a klapka odporu

Stacionárny bicykel Concept2 BikeErg má rovnaký dizajn zotrvačníka ako veslárske a lyžiarske trenažéry Concept2, čo umožňuje responzívnu plynulú jazdu. Vďaka zotrvačníku môžete vždy kontrolovať svoj výkon a záťaž. Klapka odporu umožňuje počas tréningu rýchle regulovanie množstva vzduchu prúdiaceho do zotrvačníka. Má to podobný účinok, ako menenie prevodových stupňov na bicykli. Nastavením klapky zotrvačníka na menšie hodnoty (1–5) sa umožní prúdenie väčšieho množstva vzduchu do zotrvačníka, čo má podobný efekt ako nastavenie prevodovky na vyšší prevodový stupeň. Zmenšením prívodu vzduchu do zotrvačníka dosiahnete rovnaký efekt, ako pri podradení na nižší prevodový stupeň pri jazde na „outdoor“ bicykli. 

Nastaviteľné sedadlo a riadidlá

Sedadlo ako aj riadidlá sú ľahko nastaviteľné. Výšku sedla môžete upraviť pomocou bezpečného a jednoduchého zámkového systému. Takisto si môžete nastaviť sklon sedadla, či posunúť ho smerom dopredu alebo dozadu. Riadidlá sa dajú nastaviť horizontálne aj vertikálne do želateľnej polohy. Vďaka trom rôznym možnostiam uchopenia si môžete nájsť také, ktoré vám najviac vyhovuje.

Prispôsobte si jazdu

Dávate prednosť vlastnému nastaveniu? Žiadny problem. Na stacionárny bicykel Concept2 BikeErg pasuje väčšia bežných bicyklových náhradných dielov, takže môžete použiť vlastné sedadlo, riadidlá a pedále pre dokonalý zážitok z jazdy.

Bezreťazové riešenie

Concept2 BikeErg používa vysoko odolné viacdrážkové remene namiesto reťazí, čo zaručuje tichú jazdu. Remene sú samonapínacie, čím sa predlžuje ich životnosť a znižujú sa náklady na údržbu.

Nízka hmotnosť a mobilita

Hliníkový rám bicykla zaručuje jeho nízku hmotnosť ako aj odolnosť. Mobilné kolieska umožňujú jeho jednoduchý presun. Concept2 BikeErg váži iba 26 kg, a preto je „ľahší“ ako väčšina iných stacionárnych bicyklov.

Jednoduchá montáž

Stacionárny bicykel Concept2 BikeErg si vyžaduje minimálnu montáž a všetky potrebné nástroje, ako aj užívateľský manuál so zreteľnými pokynmi a obrázkami, sú súčasťou jeho balenia.

Odolná konštrukcia nenáročná na údržbu

Všetky trenažéry Concept2 sú známe svojou dlhou životnosťou a kvalitným zpracovaním. Vďaka pevnej a odolnej konštrukcii sú vhodné pre použitie nielen v domácnostiach, ale aj v komerčných fitness centrách či tréningových centrách, pre menej skúsené ako aj profesionálne športovce.

Šírka trenažéra: 61 cm
Monitor: PM5
Farba trenažéra: čierna
Prepravná hmotnosť: 37 kg
Prepravné rozmery: 38 x 66 x 122 cm
Dĺžka: 122 cm
Hmotnosť: 26 kg
Maximálna nosnosť: 136 kg
Výška sedadla: 79–103 cm

AUTORIZOVANÝ PREDAJCA A SERVIS PRE SLOVENSKO

Viac informácií