-10% Doprava zadarmo Doručenie do 24 hod

Lyžiarsky trenažér Concept2 SkiErg – na stenu

Lyžiarský trenažér od spoločnosti Concept2 je revolučné zariadenie, ktoré vám poskytne výborný lyžiarsky tréning počas celého roka. Môžete ho umiestniť kdekoľvek na stenu len pomocou 4 skrutiek, kľúča a vŕtačky.

Lyžiarsky trenažér Concept2 SkiErg:

  • je vybavený monitorom PM5, ktorý ponúka obrovské množstvo tréningových údajov
  • posilňuje a buduje hornú časť tela, trup a nohy spôsobom typickým pre lyžovanie
  • poskytuje kvalitné aerobné cvičenie
  • buduje špecifickú lyžiarsku pevnosť vrchnej časti tela, trupu a nôh
  • zabezpečuje kvalitný tréning
  • podporuje správnu a efektívnu techniku bežeckého lyžovania
  • je ideálny na intervalový tréning a má jednoznačne potenciál urobiť z vás rýchlejšieho lyžiara

Princíp lyžiarskeho trenažéra funguje podobne ako pri veslárskych trenažéroch z dielne Concept2, teda na princípe odporového vzduchového zotrvačníka: čím rýchlejšie ťaháte, tým väčší odpor pociťujete. Pociťujete hladký ťah a rýchly návrat.

Na všetky kovové časti trenažéra poskytujeme predĺženú záruku 5 rokov. Do monitoru PM5 urobila firma Ultraining s.r.o., ktorá je výhradným autorizovaným predajcom značky Concept2 na Slovensku, menu v slovenskom jazyku.

Výkonnostný monitor PM5

Najnovší model lyžiarskeho trenažéru Concept2 SkiErg je vybavený monitorom PM5, a tak pri každom lyžovaní získate presné, porovnateľné údaje. Pri každom tréningu sa vám zobrazia údaje o vzdialenosti, rýchlosti, tempe, kalóriách a wattoch a môžete si ich prezrieť v jednej z nasledovných piatich zobrazení: všetky údaje, silová krivka, stĺpcový graf, veľké zobrazenie a súpera.

Podsvietený grafický displej poskytuje rôzne druhy pohľadu na vaše cvičenie. Výsledky sa môžu uložiť do pamäte monitora alebo na akýkoľvek USB kľúč. Môžete si upraviť uhol monitora pre poskytnutie lepšieho náhľadu. Monitor PM5 umožňuje ANT+ a Bluetooth Smart (nie Bluetooth) bezdrôtové monitorovanie srdcovej frekvencie. Aby ste mohli využiť túto funkciu, budete potrebovať hrudný pás, ktorý funguje na základe jednej z týchto dvoch prenosových technológií.

Monitor PM5 funguje s dvomi D cell batériami. Počas tréningu sa monitor nabíja vtedy, keď sa točí koleso zotrvačníka a vďaka tomu sa predlžuje životnosť batérií. 

Koleso zotrvačníka a klapka odporu

Lyžiarske trenažéry Concept2 SkiErg využívajú odpor vzduchu a to vytvára neobmedzené možnosti záťaže pri cvičení. Pomocou klapky odporu si môžete rýchlo upraviť, koľko vzduchu bude prúdiť do zotrvačníka. Odpor stroja je priamo úmerný sile, ktorou na stroj pôsobíte – čím viac sily vynakladáte, tým výdatnejší je tréning. Koleso zotrvačníka bolo navrhnuté tak, aby minimalizovalo hluk a maximalizovalo plynulosť záberu.  

Pružné lano s vysokou pevnosťou

Pružné lano je vyrobené z materiálu Dyneema®, ktoré je 15-krát pevnejšie ako oceľ. Zároveň váži menej, a preto citlivejšie a rýchlejšie reaguje na lyžiarov pohyb a to hlavne pri rýchlom tempe lyžovania.

Rukoväte

Rukoväte sú ergonomický tvarované, takže zaručujú pevné uchopenie a pohodlné lyžovanie.

Pevná konštrukcia, ktorá sa ľahko udržuje

Ergonomické konštrukčné riešenie a použitý materiál zaručujú životnosť strojov viac ako 15 rokov, a to aj pri ich maximálnom každodennom vyťažení v profesionálnych fitnescentrách s minimálnou údržbou.

Monitor: PM5
Farba trenažéra: čierna
Prepravná hmotnosť: 28 kg
Prepravné rozmery: 54 x 49 x 125 cm
Výška: 216 cm
Šírka hornej časti: 52 cm
Šírka dolnej časti: 48,3 cm
Hĺbka: 40,6 cm

AUTORIZOVANÝ PREDAJCA A SERVIS PRE SLOVENSKO

Viac informácií